Selvfølgelig Dalle, min fejl...Califfen skrev:Snakker vi ikke om Dalle?Dalbjerg skrev:Ja nemlig ja... Man ser sindsygt meget ud af øjenkrogen, mens man fokusere ned på bolden, og har en mand som er bag ved en...Califfen skrev:Det er noget vås det dér. Dalle ved tydeligvis godt hvor Helenius er. Man kan godt orientere sig om hvor sine medspillere er uden at kigge op. Meget kan opfattes via øjenkrogen..Dalbjerg skrev:Se hans øjne på langsom, han kigger ikke op en eneste gang, men koncentrer sig om tæmning, og sparker så blindtlimey skrev:På det første mål - mener du det? Han ved da præcis hvor Helenius er. Fremragende assist.Dalbjerg skrev: Det første mål er rigtig flot.. MEN det er altså fuldstændig blindt Dalsgaard sparker den indover, han kigger ikke op en eneste gang.. Stadig et flot mål, men igen besidder vi heldet, da han rammer det eneste sted, hvor der er en rød.
Ved det andet mål virker det dog mere tvivlsomt, da pasningen ikke har specielt meget fart, idet Helenius møder den. Virker som om, at han prøvede at ramme en medspiller før helenius
Men ved I hvad, glem det.. I får ret, Ene har et tredje øje i nakken, som er usynligt..
Desuden kan du godt orientere dig om, hvor dine medspillere er, inden du modtager bolden, og dernæst finde dem senere via intuition.
Og ja det kan man godt, men jeg må igen henvise til den langsomme gengivelse de viste af Dalle et godt stykke tid før og helt indtil han sparker den ind over... men nevermind, tilbage til kampen, og forhåbentlig ikke flere chancer brændt som den der af hellenius..
